Полеви опит в ППК Бръшлян с хибриди от Bayer част 3
Идеята на провеждането на полевите опити в този вид е при различни хибриди и при различните гъстоти е да се установи кой хибдрид ще даде най-добри резултати и би се представял най-добре като масово семе в стопанството.
Третата част от проследяването на опита в стопанството на ППК Бръшлян е по време на жътвата на 14.09.2021 година.
Жътвата се извърша с картиране на добива поредством навигационните системи Trimble и приложението YieldMonitoring, което позволява записване на данните от жътвата на дигитална карта, върху която да се направят последващи анализи.
Резултатите от жътвата са с резултати около 1100 кг царевица , което Александър Димитров от ППК Бръшлян определя като много добри резултати за селскостопанската година 2020-2021.
Сеитбата на демо полето е извършена при 100% сингулация и напълно автоматично приложение на картата за променлива сеитба с различни хибриди и норми. Равният старт на посевите, в комбинация с точната норма и хибрид, са ключът към добрите добиви дори и при продължителни зашувания и бури, каквито наблюдаваме тук.
“Хибридите в по-голяма гъстота се представят по-добре. Гъстоти на 6600 дават много добри резултати.” – споделя домакинът на полевия опит Александър Димитров от ППК Бръшлян.
Жътвата на демо полето премина гладко и бързо, а резултатите от нея бяха анализирани в последствие, за да се открият най-добре представилите се хибриди и кои са техните оптимални гъстотите на сеитба при strip-till технология на обработка на почвата.
“За мен този опит беше доста успешен ,тъй като успяхме да тестваме хибриди, които са за първи път по българските полета. Хибриди, които тепърва ще се налагат, които ние имахме възможност да изпитаме в нашите условия, при това при перфектно извършена сеитба и равен старт. Като производител оценявам този опит като доста ползотворен, от който и трите страни ще направят своите изводи” – споделя Александър Димитров
Абонирайте се за нашия youtube канал, за да получите първи известие за следващи наши видео проекти!